چهارشنبه 20 فروردين 1399-15:18 شمسی /4/8/2020 3:18:07 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:8252
  • زمان انتشار:چهارشنبه 30 بهمن 1398-21:11

آمارها حاکیست که بازار فروش خودرو در چین در نخستین ماه از سال جاری میلادی با ۱۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.
کاهش فروش خودرو در چین

به گزارش خودرونامه، هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و اعلام وضعیت اضطراری از سوی سازمان بهداشت جهانی، بسیاری از شرکت های مختلف فعال در حوزه های تکنولوژی و خودرو دفاتر و کارخانه‌های خود در چین را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده البته برخی از انها نیز بعد از مدتی اعلام کرده اند که تولید خود را با حداقل ظرفیت از سر خواهند گرفت. 

بر اساس گزارشی که در CNN آمده است، شیوع ویروس کرونا در چین ضربه مهلکی به صنعت خودرو در این کشور وارد کرده است به گونه‌ای که بسیاری از خودروسازان بزرگ در چین در نخستین ماه از سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو میلیون دستگاه خودرو کمتر فروخته اند.

به عبارتی دیگر، طبق آمارهای منتشر شده از سوی انجمن خودروسازان چین، میزان فروش خودرو در بازار این کشور که بدون شک از بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می رود، در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و تعطیلی شرکت ها و کارخانه های خودروسازی و قطعه سازی با ۱۸ درصد کاهش روبرو شده است.تحلیلگران در این گزارش برآورد و اعلام کرده‌اند که این روند نزولی و رو به کاهش در ماه فوریه بیشتر نیز خواهد شد.

آنها در ادامه خاطرنشان کرده اند که صدمات ویروس کرونا به صنعت و بازار خودرو در چین به مراتب سهمگین تر و بیشتر از تبعات منفی شیوع ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی خواهد بود.

منبع: ایسنا

برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین