چهارشنبه 20 فروردين 1399-15:39 شمسی /4/8/2020 3:39:42 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:8250
  • زمان انتشار:چهارشنبه 30 بهمن 1398-21:3

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رونمایی از سه خودروی جدید در حضور رییس‌جمهوری گفت: به زودی پیش‌فروش این خودروها آغاز می‌شود.
رونمایی از چهار خودرو جدید در حضور روحانی

به گزارش خودرونامه، رضا رحمانی در جمع خبرنگاران افزود: اقدام های لازم برای پیش فروش این خودروها انجام شده است و به زودی پیش فروش آنها آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: خودروهای جدید ۹۰ درصد ساخت داخل هستند و تنها بخش کوچکی از قطعات آنها از خارج تامین می شود که برنامه‌ریزی برای تولید داخلی این قطعات برای امسال و سال‌های آینده انجام شده است.رحمانی گفت: این خودروها با استاندارد های روز جهانی منطبق هستند و مصرف بنزین آنها نسبت به خودروهای قبلی به مراتب کمتر است.وزیر صنعت، معدن و تجارت عرضه این خودروها را در راستای برنامه های پیش بینی شده برای حمایت از صنعت خودرو دانست و افزود: خروج خودروهای فرسوده و ورود انواع جدید با این هدف است و خودروهایی که امروز رونمایی شد برای تحقق این برنامه است.

وی با بیان اینکه امروز رونمایی از قطعه داخلی سازی شده خودرو دنا هم انجام شد، خاطرنشان ساخت: خط تولید این قطعه بهره برداری شده است. عضو هیات دولت افزود: خودروهای رونمایی شده آلودگی کمتری ایجاد خواهند کرد و تلاش می شود با قیمت پایین‌تر نسبت به خودروهای قبلی عرضه شوند. وی از عرضه خودروهای دیگری برای سال آینده و سال ۱۴۰۰ خبرداد و خاطرنشان ساخت: خودروهای جدید رضایت مصرف کنندگان را به دنبال خواهد داشت. رحمانی در باره وضعیت پرداخت وام مورد نیاز خودروسازان هم گفت: پرداخت وام خودرو سازها آغاز شده و بخشی از بانک‌ها شروع به پرداخت کرده اند.

وی ادامه داد: پرداخت وام به حفظ تولید داخلی کمک خواهد کرد و امید است این روند بیشتر شود. عضو هیات دولت خاطرنشان ساخت: اگر تولید خودروهای جدید بیشتر شود خودروسازان می توانند تعهدات قبلی خود را سریعتر انجام دهند.

منبع: ایرنا


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین