چهارشنبه 20 فروردين 1399-15:35 شمسی /4/8/2020 3:35:16 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:8218
  • زمان انتشار:دوشنبه 28 بهمن 1398-8:16

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان گفت: قرار بود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار بابت پرداخت بخشی از مطالبات قطعه‌سازان در اختیار قرار گیرد، اما با وجود نزدیک شدن به ایام پایانی سال هنوز هیچ اقدام عملی در این زمینه اتفاق نیفتاده است.
پرداخت تسهیلات به قطعه سازان روی هوا

به گزارش خودرونامه، آرش محبی‌نژاد دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان با اشاره به نامه اخیر این انجمن به رئیس‌جمهوری درباره مسائل و مشکلات قطعه سازان، افزود: بانک مرکزی پرداخت این مبلغ را به بانکهای عامل ابلاغ کرده، اما از آنجایی که حدود ۵۰ درصد این مبلغ باید از سوی همین بانک‌ها تامین شود، در پرداخت آن تعلل میکنند.

به گفته این مقام صنفی، بانک‌های توسعه تعاون، توسعه صادرات، سپه، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن، ملی، پست بانک، تجارت، رفاه کارگران، ملت، آینده، اقتصاد نوین، انصار، ایران زمین، پاسارگاد، پارسیان، حکمت ایرانیان، خاورمیانه، دی، سامان، سرمایه، سینا، بانک شهر، قوامین، کارآفرین، گردشگری، بانک ایران و ونزوئلا، مهر ایرانیان، قرض‌الحسنه رسالت و چند موسسه مالی و اعتباری برای پرداخت اعتبار به قطعه سازان انتخاب شده‌اند.

وی تاکیدکرد: قرار است تسهیلات را خودروسازان دریافت و سپس با اولویت پرداخت مطالبات ۱۲۰ روزه قطعه‌سازان، به شرکت‌های قطعه‌سازی بپردازند.

محبینژاد ادامه‌داد: انتظار میرود مواردی همچون تعدیل قیمت‌ها، مالیات بر ارزش افزوده و غیره که بین خودروسازان و قطعه‌سازان محل اختلاف است، برطرف شود تا مطالبات قطعه‌سازان به صورت واقعی ثبت شود.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان یادآور شد: در حدود سه ماه گذشته نزدیک به دو هزار میلیارد تومان از مطالبات معوق قطعه‌سازان از محل فروش فوری خودروها، فروش اموال مازاد خودروسازان و تخصیص نقدینگی به زنجیره تامین پرداخت شده است. وی خاطرنشان‌کرد: مجموع مطالبات زنجیره تامین از خودروسازان نزدیک به ۲۳ هزار میلیارد تومان است که هشت هزار میلیارد تومان آن معوق شده است.

منبع:ایرنا


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین