يکشنبه 31 تير 1403-12:58 شمسی /7/21/2024 12:58:36 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:66193
  • زمان انتشار:چهارشنبه 20 تير 1403-7:17

سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از دیروز با عرضه ۳۶ مدل خودرو برای متقاضیان مرحله اول (ثبت‌نامی‌های اسفند‌ماه سال گذشته) به عنوان آخرین عرضه و همچنین متقاضیان جدید که برای تعریف حساب وکالتی و بلوکه کردن وجه ۵۰۰میلیون تومانی در این حساب اقدام کرده‌اند، به مدت سه روز بازگشایی شد.
عرضه ۳۶ مدل خودرو در دور جدید عرضه وارداتی‌ها

در این مرحله متقاضیان امکان انتخاب پنج اولویت از میان این خودروهای عرضه‌شده را دارند.

با توجه به گستردگی تنوع خودروهای وارد‌شده و اجرای ۱۶ طرح فروش خودروهای وارداتی تاکنون، این مرحله از عرضه، برای متقاضیان مرحله‌ اول که اسفند‌ماه سال ۱۴۰۱ثبت‌نام کرده و نوبت‌دهی شده بودند، آخرین فرصت انتخاب خودرو خواهد بود؛ بنابراین چنانچه مشتری، این دوره هم انتخاب خودرویی نداشته باشد، از لیست نوبت‌دهی خارج شده و از دوره‌های بعدی فروش، باید همچون متقاضیان جدید از ابتدا، فرآیند ثبت‌نام را انجام دهد.

در این نوبت از عرضه، برای متقاضیان جدید نیز این فرصت فراهم شده که با تعریف حساب وکالتی و مسدود کردن وجه ۵۰۰میلیون تومانی در این حساب، انتخاب خودروی وارداتی داشته باشند. امکان تعریف حساب وکالتی از روز دوشنبه گذشته آغاز شده و مشتریان تا ساعت ۱۲ روز شنبه (۲۳ تیرماه) برای این منظور و بلوکه کردن وجه ۵٠٠میلیون تومانی در این حساب فرصت خواهند داشت.

مهدی تقدسی، مدیرسامانه یکپارچه خودروها، ضمن ارائه‌ لیست نهایی خودروهای قابل عرضه در این دوره، گفت: ثبت‌نام خودروها از طریق سایت سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی (saleauto.ir) تا پایان روز یکشنبه (۲۴ تیرماه) ادامه خواهد داشت.

متقاضیان در این مرحله امکان انتخاب پنج اولویت مورد نظر خود را از بین سبد محصولات عرضه‌شده خواهند داشت. ترتیب اولویت در این پنج انتخاب مهم است و در صورت تخصیص هرکدام از پنج انتخاب (بر اساس اولویت متقاضی و ظرفیت خودروی انتخابی)، قابلیت لغو سفارش و تغییر خودرو در مراحل بعدی وجود ندارد.

از سوی دیگر چنانچه پس از تخصیص خودرو و فراخوانی که از سوی شرکت واردکننده برای مشتری ارسال می‌شود، متقاضی وجه خودروی خود را واریز نکند، از لیست سامانه یکپارچه عرضه خودروی وارداتی حذف خواهد شد.
در این دور از عرضه خودروهای وارداتی از بین ۳۶محصول عرضه‌شده، ۱۸ خودروی وارد‌شده‌ دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و ۱۸ خودروی وارد‌شده‌ دیگر دارای قیمت‌ علی‌الحساب در مبادی ورودی برای مشتریان عرضه شده است.

قیمت‌ها اعم از قطعی و علی‌الحساب قیمت در مبادی ورودی است و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص، به قیمت‌های فوق اضافه می‌شود. از جمله خودروهای عرضه‌شده در این دور، می‌توان به مدل‌های تویوتا، نیسان، ونوسیا، جتا، جک، سانگ‌یانگ، فیات، لاماری، سوزوکی، ام‌جی و هوندا اشاره کرد.
منبع: دنیای اقتصاد


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین