يکشنبه 3 تير 1403-17:55 شمسی /6/23/2024 5:55:14 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:64629
  • زمان انتشار:پنجشنبه 27 ارديبهشت 1403-7:53

بایدن تعرفه‌های آمریکا بر مجموعه‌ای از کالاهای وارداتی چین را به‌شدت افزایش داد.
چهار برابر شدن تعرفه خودروهای الکتریکی قطعی شد

به گزارش خودرونامه به نقل از ایسنا، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه تعرفه‌ها روی مجموعه‌ای از کالاهای وارداتی چینی، از جمله باتری خودروهای الکتریکی، تراشه‌های رایانه‌ای و محصولات پزشکی را به‌شدت افزایش داد. چین بلافاصله قول تلافی داد.

وزارت بازرگانی این کشور اعلام کرد پکن با افزایش تعرفه‌های آمریکا مخالف است و اقداماتی را برای دفاع از منافع خود انجام خواهد داد.

بایدن تعرفه‌های وضع‌شده دونالد ترامپ را حفظ کرده و در عین حال چهار برابر شدن تعرفه‌های خودروهای الکتریکی و دو برابر کردن تعرفه‌های نیمه‌هادی‌ها به ۵۰درصد را نیز در دستور کار قرار داد.

کاخ سفید اعلام کرد که اقدامات جدید بر ۱۸میلیارد دلار کالاهای وارداتی چینی از جمله فولاد و آلومینیوم، نیمه‌هادی‌ها، خودروهای الکتریکی، مواد معدنی حیاتی، سلول‌های خورشیدی و جرثقیل‌ها تاثیر می‌گذارد.

بر اساس گزارش رویترز، کاخ سفید اعلام کرد، اقدامی که بایدن قبلا برای افزایش تعرفه‌ها بر برخی محصولات فولادی و آلومینیومی اعلام کرده بود، امسال اجرایی خواهد شد.

تعدادی از قانونگذاران خواستار افزایش گسترده تعرفه‌های خودروهای چینی یا ممنوعیت کامل به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی شده‌اند. در حال حاضر خودروهای سبک ساخت چین به نسبت کمی وارد می‌شوند.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین