دوشنبه 14 اسفند 1402-4:15 شمسی /3/4/2024 4:15:50 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:61001
  • زمان انتشار:چهارشنبه 15 آذر 1402-7:22

 تویوتا موتور اعلام کرد تا سال ۲۰۲۶ خط تولید خودروهای برقی باتری‌دار خود را در اروپا به ۶ مدل افزایش خواهد داد و انتظار دارد تا آن زمان این خودروها بیش از ۲۰درصد فروش محصولات جدید در منطقه را تشکیل دهند. 
برنامه تویوتا برای فروش سالانه ۲۵۰هزار خودروی برقی

به گزارش خودرونامه به نقل از ایسنا، بزرگ‌ترین خودروساز جهان در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۶ سالانه بیش از ۲۵۰هزار خودروی باتری‌دار در اروپا بفروشد، زیرا به دنبال رشد در این بازار است.

تویوتا علاوه بر یک خودروی برقی باتری‌دار که در حال حاضر در اروپا به فروش می‌رساند و یک خودروی کامپکت اسپرت (SUV) که در سال گذشته به نمایش گذاشته بود، از دو کانسپت جدید برای مدل‌هایی که قصد دارد اواخر این دهه در منطقه بفروشد، رونمایی کرد.
تویوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد: یکی، مدل مفهومی برای یک SUV کوچک باتری‌دار بود که قصد دارد در سال ۲۰۲۴ در اروپا عرضه کند و دیگری مدل مفهومی برای یک مدل کراس‌اوور اسپرت بود که قرار است در سال ۲۰۲۵ معرفی شود.

تویوتا فروش ۱.۵میلیون خودروی باتری‌دار در سال را تا سال ۲۰۲۶ در سراسر جهان هدف‌گذاری کرده است. داده‌های انجمن خودروسازان اروپا در ماه گذشته نشان داد که فروش خودروهای تمام‌الکتریکی در اتحادیه اروپا در ۱۰ماهه سال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از نصف افزایش یافته است.

خودروهای باتری‌دار یک درصد از فروش جهانی تویوتا با حدود ۸.۵میلیون وسیله نقلیه در ۱۰ماهه سال، از جمله برند لوکس لکسوس را به خود اختصاص دادند. تویوتا همچنین اعلام کرد که یک واحد تجاری با تمرکز بر هیدروژن در اروپا راه‌اندازی خواهد کرد، زیرا به دنبال تجاری‌سازی این فناوری با توسعه سیستم‌های سلول سوختی و حمایت از مشارکت‌های تجاری برای آن است.

طبق گزارش رویترز، تویوتا در بازه زمانی ژانویه تا اکتبر حدود ۳۵۰۰ خودروی پیل سوختی در سراسر جهان فروخت.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین