دوشنبه 14 اسفند 1402-5:22 شمسی /3/4/2024 5:22:42 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:61000
  • زمان انتشار:چهارشنبه 15 آذر 1402-7:11

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه طبق توافق‌های صورت‌گرفته، به این نتیجه رسیده‌ایم که مصوبه هیات وزیران در رابطه با واردات خودروی جانبازان نیاز به اصلاح دارد، ابراز امیدواری کرد که با تغییرات در مصوبه هیات وزیران، واردات خودروی جانبازان سهل شود.
احتمال تغییر مصوبه واردات خودروی جانبازان

به گزارش خودرونامه، مهدی ضیغمی در رابطه با آخرین وضعیت واردات خودروی جانبازان، اظهار کرد: در بحث خودروی جانبازان، طبق توافق صورت‌گرفته، به این نتیجه رسیدیم که بتوانیم مصوبه هیات وزیران را در اسرع وقت تغییر دهیم؛ زیرا درصدی که در بحث سود و خدمات برای جانبازان در این مصوبه در نظر گرفته شده، مقداری زیاد است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: بنیاد شهید انتظار دارند که این درصد کمی کاهش پیدا کند؛ این موضوع از روش‌های عادی امکان‌پذیر نیست، بنابراین ما درخواست خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کردیم و ظرف چند روز آینده، وزارت صمت به هیات وزیران تقدیم خواهد کرد.
وی با بیان اینکه امیدوار هستیم تغییراتی حاصل شود، تصریح کرد: ایجاد تغییرات سبب خواهد شد که روند واردات خودروی جانبازان بسیار سهل و آسان‌تر شود.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت اعلام کرد: در ابتدای امر توافق با شرکت‌ها برای واردات خودروی جانبازان صورت گرفت، اما در برخی موارد، نکاتی وجود دارد که هنوز مورد توافق میان سازمان حمایت و بنیاد شهید قرار نگرفته است؛ اما امیدوار هستیم اگر امکانی برای توافق در بحث کاهش قیمت وجود داشته باشد، صورت گرفته و با اصلاحات مدنظر در مصوبه، ظرف احتمالا یک ماه آینده واردات انجام شود.

طبق آخرین اطلاعاتی که توسط وزیر صمت در رابطه با واردات خودروی جانبازان ارائه شده، وی واردات خودروهای جانبازان را زمان‌بر خوانده و تاکید کرده است که تحویل خودروی جانبازان، اعم از وارداتی و داخلی، به ترتیب اولویت بر اساس فهرست اعلامی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام خواهد شد.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با بیان اینکه در زمینه تولید مشترک خودروی برقی با طرف چینی توافق‌های خوبی صورت گرفته است، گفت: طی سال جاری و سال آینده برنامه واردات انبوه خودروی برقی به ویژه در ناوگان حمل‌ونقل عمومی وجود دارد و در سال ۱۴۰۳ به سمت تولید مشترک و انتقال فناوری تولید به کشور خواهیم رفت.

منبع: دنیای اقتصاد


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین