پنجشنبه 16 آذر 1402-3:22 شمسی /12/7/2023 3:22:04 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:60774
  • زمان انتشار:شنبه 27 آبان 1402-7:45

فروش جهانی خودروهای الکتریکی به‌رغم کاهش یارانه‌ها در این بخش رشد می‌کند. نتایج بررسی نشان داده است که فروش خودروهای برقی در سطح جهان ادامه دارد و چین رکورد فروش ماهانه خود را در ماه اکتبر گزارش کرده است.
بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان رکورد زد

چین به طرح یارانه ۱۱ساله برای خرید خودروهای برقی در سال ۲۰۲۲ پایان داد اما برخی از مقامات محلی به ارائه کمک یا تخفیف مالیاتی برای جذب سرمایه‌گذاری و همچنین یارانه برای مصرف‌کنندگان ادامه دادند.
فروش خودروهای برقی در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان، در ماه سپتامبر ۲۹درصد افزایش یافته است. بازار جهانی خودروهای برقی در همین دوره رشد ۳۴درصدی را نشان داد. طبق گزارش‌ها، چین وارد دو ماه پایانی سال می‌شود که فروش خودرو از نظر فصلی بالاست. برخی گزارش‌ها نشان داد آنچه در مورد ارقام ماه اکتبر قابل‌توجه است، این است که تقاضای خودروهای برقی در چین همچنان به بالاترین حد خود می‌رسد، حتی با وجود اینکه یارانه‌ها کاهش یافته است و سال ۲۰۲۳ سال دیگری برای چین از نظر فروش خودروهای برقی خواهد بود. تسلا، مرسدس بنز و فولکس‌واگن هشدار داده‌اند که نرخ‌های بهره بالا و بازار ضعیف در این منطقه مشتریان را از بین می‌برد. فروش خودروهای برقی در آمریکای شمالی تاکنون در سال جاری ۷۸درصد افزایش داشته است. بر اساس گزارش رویترز، بازار آمریکای شمالی همچنان در سال ۲۰۲۳ قوی است و تسلا همچنان سهم اصلی تقاضا را در اختیار دارد.
منبع: دنیای اقتصاد


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین