يکشنبه 31 تير 1403-13:24 شمسی /7/21/2024 1:24:41 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:60263
  • زمان انتشار:دوشنبه 10 مهر 1402-13:6
شورای رقابت:

مدیر روابط عمومی شورای رقابت، ضمن تاکید بر تداوم فعالیت سامانه یکپارچه خودروها، دلیل تاخیر چند روزه در اعلام فروش مرحله سوم را ارائه خودروهای تولیدی جدید دانسته و اعلام کرد که با توجه به دستاوردهای سامانه یکپارچه، فعالیت آن ادامه خواهد داشت تا خودروهای اقتصادی‌تر، با قیمت مناسب برای اقشار مختلف جامعه عرضه شود و مصرف‌کننده واقعی به خودرو مطلوب خود دسترسی داشته باشد.
ارائه خودروهای جدید آغاز مرحله سوم را چند روزی به عقب انداخت/ حذفی در کار نیست

به گزارش خودرونامه به نقل از ایسنا، سپهر دادجوی توکلی- مدیر روابط عمومی شورای ملی رقابت- اظهار کرد: به دنبال افزایش تولید و ظرفیت‌ محصولات خودروسازان، عرضه محصولات بیشتر از تولید شده و در حال حاضر با کمبود تقاضا روبرو هستیم و بدین ترتیب سامانه فروش یکپارچه خودرو همچنان پابرجاست.

وی خاطرنشان کرد: قرار بود که برنامه مرحله سوم اجرایی شود که به تعویق افتاد؛ دلیل تاخیر چند روزه در اعلام فروش سامانه یکپارچه خودرو، ارائه خودروهای تولیدی جدید در این مرحله از فروش بوده است.

توکلی هدف شورای رقابت را عدم دخالت در بازار با رقابتی شدن محصولات و عرضه مطلوب دانسته و گفت: فاکتورهای بسیاری در اقتصاد نقش دارد که سبب عدم تنظیم بازار عرضه و تقاضا می‌شود اما بایستی به نقطه‌ای برسیم تا بازار خود، تنظیم‌گر باشد. از بهمن ماه سال گذشته با حضور گسترده تقاضای کاذب در بازار روبرو بودیم اما خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال حاضر به ثبات و آرامش رسیده‌ایم.

مدیر روابط عمومی شورای رقابت در یک گفت‌وگوی رادیویی تاکید کرد: با همکاری شورای رقابت، سازمان حمایت از مصرف‌کننده و وزارت صمت، بازار خودرو به ثبات و آرامش نسبی دست یافت؛ بنابراین اکنون ضروری است  با تصمیمات منطقی، این آرامش را برای مردم حفظ کنیم.

توکلی تصریح کرد: سامانه فروش یکپارچه خودرو به کار خود ادامه می‌دهد تا خودروهای اقتصادی‌تر برای اقشار مختلف جامعه عرضه شود و مصرف‌کننده واقعی به خودرو مطلوب خود با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب دسترسی داشته باشد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین