يکشنبه 31 تير 1403-13:7 شمسی /7/21/2024 1:07:21 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:52080
  • زمان انتشار:پنجشنبه 11 خرداد 1402-6:55

آستون مارتین نسل جدیدی از مدل DB۱۱ را رونمایی کرد. این خودرو که نامش DB۱۲ است، از مدل قبلی قوی‌تر و گران‌تر است و آستون مارتین آن را برای رقابت با فراری آماده کرده است.
رونمایی از نسل جدید آستون مارتین

DB۱۲ در حقیقت نمونه‌ بهتر‌شده‌ای از DB۱۱ است، اما کارخانه می‌گوید در روند بهینه‌سازی خودرو تنها ۲۵درصد از DB۱۱ حفظ شده و بقیه خودرو جدید است. ظاهر خودرو نسبت به قبل عضلانی‌تر و اسپرت‌تر شده و قدرت موتورش از ۵۲۷ اسب‌بخار به ۶۷۰ اسب‌بخار افزایش یافته است. این موتور توسط بنز ساخته می‌شود و آستون مارتین می‌گوید شتاب صفر تا ۹۷کیلومتر در ساعت خودرو با آن ۹/ ۳ثانیه است.
به گزارش BBC با این افزایش قدرت، DB۱۲ به رقیب مستقیمی برای فراری روما تبدیل می‌شود که موتوری هشت‌سیلندر با قدرت ۶۱۱ اسب‌بخار دارد. DB۱۲ همچنین به طور غیرمستقیم با بنتلی کنتینانتال جی‌تی و پورشه ۹۱۱ هم رقابت می‌کند.

مهم‌ترین تغییر داخل خودرو دیده می‌شود. آستون مارتین در پاسخ به انتقادهایی که از فناوری‌های DB۱۱ می‌شد تغییرات زیادی در DB۱۲ ایجاد و اتاق خودرو را کاملا به‌روز کرده است. آستون مارتین اولین دستگاه از DB۱۲ را در یک حراجی خیریه در حاشیه جشنواره فیلم کن به قیمت یک‌میلیون و ۶۰۰هزار دلار فروخت که بسیار بیشتر از پیش‌بینی برگزارکنندگان حراجی بود. استقبال از خودرو خبر خوبی برای آستون مارتین است که با مشکلات مالی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و به‌شدت به دنبال راهی برای افزایش سود است.

لارنس استرول، مدیر کارخانه، به‌تازگی گفته آستون مارتین باید از فروش هر مدل جدیدش ۴۰درصد سود کسب کند.

شاید به همین دلیل، خودروساز انگلیسی DB۱۲ را آنقدر تغییر داده که بتواند آن را گران‌تر بفروشد. قیمت پایه DB۱۱ پیش‌تر ۱۶۴هزار پوند بود، اما پیش‌بینی می‌شود قیمت پایه DB۱۲ به حدود ۲۳۰هزار دلار افزایش یابد.
منبع: دنیای اقتصاد


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین