يکشنبه 3 تير 1403-17:59 شمسی /6/23/2024 5:59:41 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:52048
  • زمان انتشار:سه شنبه 9 خرداد 1402-7:18

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه مردم نمی‌دانند قیمت نهایی برخی خودروها همان نرخ شورای رقابت است یا قیمت‌های اعلامی کارخانه‌ها، گفت: وزارت صمت ابهامات مردم در خصوص مرحله دوم فروش خودروها از مسیر سامانه یکپارچه را به صورت شفاف پاسخ داده و مشکلات متقاضیان را رفع کند.
نبود قیمت قطعی فروش خریداران خودرو را سردرگم کرده است

به گزارش خودرونامه به نقل از خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع درباره ایرادات مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها گفت: مردم در جریان ثبت‌نام در مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو دچار سردرگمی شده و به دلیل عدم اطلاع‌رسانی دقیق توسط مجموعه وزارت صمت یا وجود اطلاعات ناقص و مبهم، با مشکلات متعددی مواجه شدند که یکی از این موارد نبود قیمت قطعی برای تعدادی از خودروهاست. از آنجایی که مردم در مرحله نخست باید اولویت خرید خودرو خود را انتخاب کنند، نبود قیمت دقیق موجب سردرگمی متقاضیان و ناتوانی آنها در برنامه‌ریزی برای تکمیل و تامین وجه نهایی خودرو شده است. نماینده آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس افزود: مساله دیگر این است که برخی افراد در مرحله اول عرضه خودرو در طرح فروش یکپارچه ثبت‌نام کرده بودند که به دلایل مختلف نظیر طولانی بودن زمان تحویل خودروها و ... از ادامه حضور در طرح مذکور انصراف دادند و اکنون به دلیل عدم‌پیش‌بینی این مساله توسط برنامه‌ریزان فروش یکپارچه خودرو امکان ثبت‌نام در مرحله دوم را ندارند.

وی افزود: یکی دیگر از سوالات و ابهام‌های موجود نبود اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص قیمت خودروهای مونتاژی است که آیا قیمت نهایی همان نرخ شورای رقابت بوده یا قیمت‌های اعلامی توسط کارخانه‌ها. مردم حق دارند پیش از ثبت‌نام از قیمت خودروهای انتخابی خود مطلع باشند و این جزو حداقلی‌ترین مسائل در فروش خودرو‌ بوده که متاسفانه مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: با توجه به اینکه در روزهای پایانی انتخاب خودرو برای متقاضیان هستیم این ایرادات باید سریع‌ برطرف شود و وزارت صمت به صورت شفاف به ابهامات مردم پاسخ دهد و حتی مجدد فرصت ویرایش برای ثبت‌نام بدهد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین