دوشنبه 14 آذر 1401-5:56 شمسی /12/5/2022 5:56:15 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:43558
  • زمان انتشار:يکشنبه 10 مهر 1401-6:13

جهان در حال تغییر است و یک نابرابری اجتماعی شدید در برخی مناطق آشکارتر از سایر مناطق وجود دارد، اما به‌طور کلی در سراسر جهان وجود دارد. 
هیوندایی و کیا محبوب دزدان!

هرچه این پدیده قوی‌‌تر باشد، تعداد سرقت خودروها هم بیشتر می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد بیشترین خودروهای سرقت‌شده، سوپراسپرت‌های گران‌قیمت یا لیموزین‌های لوکس نیستند، بلکه مدل‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.

تجزیه‌و‌تحلیل‌های مربوط به سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد در بین خودروهای قدیمی‌تر، هیوندای و کیا بیشترین برندهای مورد هدف سرقت هستند. در واقع این تحقیق نشان می‌‌دهد مدل‌‌های این دو برند تقریبا دو برابر بیشتر از سایر تولیدکنندگان در بین سارقان محبوبیت داشته‌اند. در میان خودروهای جدیدتر، دوج چارجر SRT هلکت بالاترین میزان سرقت را داشت. مشکل بسیاری از مدل‌های قدیمی خودروهای کره‌ای این است که فاقد ایموبلایزر الکترونیکی هستند و به‌راحتی با استفاده از کابل USB قابل‌سرقت هستند. درست در اوایل سال جاری، هیوندای و کیا اعلام کردند همه مدل‌ها و تریم‌‌های ۲۰۲۲ دارای ایموبلایزر هستند، بنابراین روند سرقت باید به‌زودی تغییر کند. با این حال هیوندای و کیا در ساخت تجهیزات استاندارد از سایر خودروسازان عقب مانده‌اند. مطالعات قبلی نشان می‌دهد تلفات سرقت خودرو پس از معرفی ایموبلایزرها کاهش یافته است.

منبع: دنیای اقتصاد


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین