شنبه 3 اسفند 1398-13:10 شمسی /2/22/2020 1:10:12 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:3021
  • زمان انتشار:پنجشنبه 7 شهريور 1398-22:22
مدير عامل گروه صنعتی ايران خودرو خبر داد:‌

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو گفت: پيش از تعطيلات تابستاني، حدود 88 هزار خودروي ناقص در كف كارخانه وجود داشت كه با همت پرسنل در 10 روز تعطيل، اين عدد به حدود 65 هزار دستگاه كاهش يافت. هدف اين است كه خودروها را هر چه سريع تر تكميل كرده و تحويل مشتريان دهيم.
كاهش ارزبری 40 ميليون يورويی با افزايش عمق ساخت داخل قطعات

به گزارش خودرونامه، فرشاد مقيمي در بازديد وزير صنعت، معدن و تجارت و هيات همراه از خطوط توليد ايران خودرو، از جديت براي به روز رساني معوقات و همچنين تعهدات فروش‌هاي فوري محصولات خبر داد.
مقيمي افزود: تا ابتداي شهريورماه امسال 136 هزار و 307 دستگاه توليد كرده ايم كه با تحقق اهداف توليد، علاوه بر پاسخگويي به تمامي تعهدات معوق، امكان ايجاد تعهد جديد را نيز خواهيم داشت. وي در عين حال لازمه دستيابي به هدف توليد را حمايت از سوي نهادهاي مرتبط دانست.
مقيمي تاكيد كرد: مهم ترين مساله اي كه در حال حاضر با آن مواجه هستيم تامین نقدینگی براي تكميل و توليد خودرو است، برآورد صورت گرفته 30 هزار ميليارد تومان است كه بخشي از آن از طريق فروش محصولات تامین خواهد شد اما بخشي ديگر بايد از سایر منابع تامين شود.
وي با بيان اين كه با افزايش ساخت داخل قطعات براي محصولات توليدي، تا 40 ميليون يورو كاهش ارزبري خواهيم داشت، از تامين بخشي از نياز ارزي از محل صادرات خودرو و قطعه خبر داد و گفت: ميزان ارزبري، در ادامه توليد كاهش بيشتري خواهد داشت.
مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو تاكيد كرد:‌ به دنبال اين هستيم تا با ايجاد هم افزايي ميان بخش هاي مختلف زنجيره ارزش توليد خودرو شادابي و انگيزه بالايي را در قطب اصلي توليد صنعتي كشور ايجاد كنيم.
مقيمي در پايان خواستار حمايت از صنعت خودرو كشور توسط نهادهاي تصميم گيرنده شد و گفت: اقدامات اجرايي در داخل ايران خودرو درحال انجام است و با حمايت از سوي دستگاه هاي ذيربط تمامي برنامه ها قابل اجرا خواهد بود.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین