سه شنبه 27 ارديبهشت 1401-9:43 شمسی /5/17/2022 9:43:13 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:26828
  • زمان انتشار:پنجشنبه 7 بهمن 1400-6:43

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه خودرو‌‌‌هایی که بیش از دو ماه در پارکینگ خودروسازان ماندگاری دارند، باید قبل از تحویل به مشتری مجددا بازرسی کیفی شوند، گفت: هرگونه پیش‌فروش جدید خودروسازان منوط به اخذ تاییدیه از این سازمان شد. 
شرط سازمان استاندارد برای پیش‌فروش خودرو
به گزارش خودرونامه به نقل از تسنیم، مهدی اسلام‌‌‌پناه گفت: ۱۰ روز پیش وعده دادیم که کیفیت خودرو‌‌‌های داخلی را تغییر دهیم؛ بر همین اساس ۱۵ تکلیف قانونی جدید تعریف شد که هر کدام در بحث‌‌‌هایی نظیر عملکرد، ایمنی و کیفیت خودرو‌‌‌های داخلی موثر هستند و این تکالیف به امضای خودروسازان و مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت رسید. وی گفت: خودروسازان مکلف شدند هر خودرویی که بیش از دو ماه در انبار‌‌‌ها یا پارکینگ‌‌‌ها ماندگاری داشته باشد مجددا مورد بازرسی قرار دهند و تمام قطعات لاستیکی، پلیمری، شن‌زدگی، فرو رفتگی یا آسیب‌‌‌های عوامل طبیعی قبل از تحویل به مصرف‌کننده ترمیم شوند.

  رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: خودروسازان مکلف شدند جهت اخذ تاییدیه‌‌‌های تطابق و نوع گواهی‌‌‌ها بلافاصله سازمان ملی استاندارد را در جریان تغییرات قرار دهند و مسوولیت این کار به عهده شخص مدیرعامل گروه خودروسازی است. اسلام‌پناه گفت: از دیگر بند‌‌‌های این تکالیف جدید بحث حصول اطمینان از استمرار نظام کیفیت بود که الزامات آن به عهده خودروسازان است و آنها باید در قبال مصرف‌کننده پاسخگو باشند، به نحوی که مصرف‌کننده می‌تواند طلبکار تعهدات نظام کیفیت خودرو باشد. وی افزود: بعد از این باید کیفیت مواد اولیه مصرفی، مواد حد واسط و محصولات نهایی مطابق با نظام استاندارد باشد و کنترل فرآیند توسط خودروسازان انجام شود، به طوری که تمام مسوولیت‌‌‌های کیفری و حقوقی تخطی از آن به عهده خودروسازان است. رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به پیش‌فروش خودرو‌‌‌ها گفت: خودروسازان مکلف شدند قبل از هر نوع پیش‌فروش در خصوص کیفیت و مجوز انطباق تولید تاییدیه‌‌‌های لازم را از سازمان ملی استاندارد اخذ کنند و چنانچه قبل از اخذ مجوز، تبلیغاتی برای پیش‌فروش انجام دهند، حتما پیش‌فروش آنها تعلیق خواهد شد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین