دوشنبه 5 مهر 1400-15:40 شمسی /9/27/2021 3:40:34 PM
  • پایگاه خبری خودرونامه دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات
  • صاحب امتیاز و مدیرمسئول: فریبا رسولی آشتیانی
  • جانشین مدیر مسئول: علیرضا بهداد | سردبیر: حمیدرضا بهداد
  • مدیرفنی: جواد رزاقی | مدیر هنری: رامین براتی
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:25203
  • زمان انتشار:يکشنبه 10 مرداد 1400-20:49
وزیر صمت در روزهای پایانی دولت از خصوصی سازی خودرو و قیمت گذاری دستوری گفت

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در جلسه ابتدای هفته خود با قطعه سازان، ضمن تاکید بر پایان تصدی گری دولت در خودروسازی، به آنها توصیه کرده تا در فرآیند خصوصی سازی این صنعت مشارکت کنند.
دیر شد آقای وزیر

به گزارش خودرونامه، طبق گزارشی که انجمن صنایع همگن قطعه سازی منتشر کرده، علیرضا رزم حسینی وزیر صمت، در جلسه با اعضای این انجمن توصیه کرده قطعه‌سازان در فرآیند خصوصی‌سازی ایران خودرو و سایپا شرکت کرده و با توجه به توانمندی، آگاهی و اهلیتی که از خود نشان داده‌اند، در مالکیت و مدیریت این صنایع بزرگ مشارکت کنند. بر اساس گزارش این انجمن، وزیر صمت با این نظر قطعه سازان که تصدی گری دولت و قیمت گذاری دستوری، دو عامل نابسامانی در خودروسازی به شمار می روند نیز موافق بوده است. نظرات وزیر صمت در جلسه با قطعه سازان اما چند ابهام و پرسش را ایجاد می کند.

مهمترین پرسش اینجاست که وزیر صمت چرا حالا به فکر خصوصی سازی خودروسازان افتاده است؟ مسوولیت رزم حسینی در وزارت صمت به زودی پایان می یابد و به نظر می رسد وی در وزارت صمت دولت بعد جایی نخواهد داشت. حال چه شده که رزم حسینی در این روزهای پایانی به فکر خصوصی سازی خودروسازان افتاده است؟ وی نزدیک به 10 ماه وقت داشت تا برای واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا برنامه ریزی کند، اما در این مدت فقط حرفش را زد و حالا هم که روزهای پایانی مهمانی اش در وزارت صمت را سپری می کند، از تصدی گری دولت به عنوان عامل نابسامانی در خودروسازی می گوید.

البته که حضور دولت در خودروسازی نقش مهمی در حال و روز نامساعد این صنعت دارد، اما چرا رزم حسنی در دوران وزارت خود اقدامی عملی برای حل این معضل انجام نداد؟ در کنار این موضوع، توصیه وزیر صمت به قطعه سازان بابت حضور در فرآیند خصوصی سازی خودروسازان نیز پرسش هایی را ایجاد می کند، از جمله اینکه چرا یک مقام دولتی باید چنین توصیه ای به بخش خصوصی آن هم قطع سازان که اهلیت و صلاحیت آنها زیر سوال است، بکند؟ 

در نهایت اینکه رزم حسینی در مورد قیمت گذاری دستوری هم تنها به حرف و اظهارنظر بسنده کرد، اما در دوران وزارت خود کاری در راستای حذف این سیاست انجام نداد.  


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین