شنبه 17 خرداد 1399-16:13 شمسی /6/6/2020 4:13:16 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1935
  • زمان انتشار:دوشنبه 27 خرداد 1398-18:49

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در پی سؤالات مطرح شده در مورد روندهای کاهشی قیمت خودرو در روزهای اخیر از دلایل این امر خبر داد.
دلایل روند کاهشی قیمت خودرو در روزهای اخیر

به گزارش خودرونامه، وحید منایی گفت:قیمت خودرو براساس وضعیت عرضه و تقاضا بوده است و با توجه به تصمیمات گرفته شده در کمیته خودرو برای مدیریت عرضه و تقاضا ،شرکت های عرضه کننده اقدام به ایفای تعهدات معوق کرده اند.

منایی با بیان اقدامات انجام شده از جمله جلوگیری از پیش فروش خودروهای جدید،تکمیل خودروهای ناقص تولیدی و تحویل آن به خریداران افزود: با همکاری قطعه سازان داخلی و ترخیص بخشی از خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک ها باعث پوشش بخشی از تقاضای خریداران شده ایم.

وی همچنین گفت: مدیریت بر تقاضای کاذب با محدودیت در خرید یک خودرو برای یک شماره ملی و نیز کاهش نرخ ارز و کم شدن جو روانی حاکم بر بازار،قیمت خودرو روند کاهشی را در پیش گرفته است.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرد: کاهش سرعت جابه جایی نقدینگی های سرگردان که باعث کاهش شکاف عرضه و تقاضا خودرو و در نتیجه کاهش قیمت ها شده است.

وحید منایی با اشاره به تغییرات خودرو توسط کارخانه با هدف حفظ حقوق مصرف کنندگان خودرو با رعایت ضوابط و مقررات قیمت گذاری افزود :این در حالی ست که حفظ وضعیت عرضه خودرو و افزایش سطح تولیدات شرکت ها و تکمیل خودروهای ناقص موجود در انبار به بازار در ماه های آینده منجر به افزایش عرضه خودرو خواهد شد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین