يکشنبه 3 تير 1403-17:4 شمسی /6/23/2024 5:04:39 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:59273
  • زمان انتشار:دوشنبه 10 مهر 1402-7:21

 در نمایشگاه «تکنوفست» ترکیه خودروی پرنده داخلی این کشور به نام «ایرکار» (AirCar) به نمایش درآمد. 
رونمایی از خودروی پرنده ترکیه

به گزارش خودرونامه به نقل از آژانس خبری آناتولی، نمایشگاه تکنوفست که در ازمیر برگزار می‌شود توسط وزارت صنعت و فناوری و همچنین بنیاد تیم فناوری ترکیه برگزار می‌شود و بسیاری از شرکت‌ها محصولات خود را در آن به نمایش می‌گذارند. امسال در این نمایشگاه خودروی پرنده ایرکار نیز به نمایش گذاشته شد.
به گفته محمت توران، مدیر نرم‌افزار شرکت سازنده ایرکار، این وسیله نقلیه ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد. او با اشاره به اینکه توسعه خودروی پرنده همچنان ادامه دارد، گفت: این وسیله نقلیه می‌تواند مسافت ۵۰ کیلومتر را طی کند. خودروی پرنده راه‌حلی برای حل معضل ترافیک است. شرکت سازنده توسعه ایرکار را از ۳ سال قبل شروع کرده و این فرآیند همچنان ادامه دارد.

توران در این باره افزود: ما تخمین می‌زنیم در سال ۲۰۲۵ میلادی مجوز پرواز در ترکیه را دریافت کنیم و بتوانیم از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر برویم. اگر همه‌چیز به طور اطمینان‌بخش پیش برود، می‌توانیم مجوزهای لازم رادریافت کنیم و تست‌های پرواز را انجام دهیم.

البته ما تاکنون ۱۰۰ پرواز آزمایشی انجام داده‌ایم. طی پروازهای مذکور وسیله نقلیه به مدت ۱۵ دقیقه در آسمان حرکت کرد. این تست‌ها در مسافتی بین ۳۰ تا۴۰ متر انجام شد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین