دوشنبه 10 مهر 1402-23:55 شمسی /10/2/2023 11:55:54 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:52063
  • زمان انتشار:سه شنبه 9 خرداد 1402-14:26
از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه حاصل شد؛

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام اینكه از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، این مجموعه ۸۶ هزار و ۶۱۸ دستگاه خودرو تولید كرده است، گفت: از آنجا كه توافقات خوبی میان وزارت صمت و بانك مركزی در خصوص تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته، تولید خودرو سیر افزایشی پیدا كرده است.
گروه خودروسازی سایپا بیش از ۸۷ هزار خودرو تولید كرد/ افزایش ۸۲.۵ درصدی تولید محصولات سایپا

به گزارش خودرونامه، محمدعلی تیموری درباره روند تولیدی كه گروه خودروسازی سایپا در سال جاری طی كرده است، اظهارداشت: راهبرد گروه خودروسازی سایپا در ۱۶ ماه گذشته، مدیریت نوین در راستای امیدآفرینی و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، بوده است و در این میان تمام اركان گروه سایپا در راستای افزایش تولید و بهره وری حركت كردند. بر این اساس از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، در كنار ارتقاء سطح كیفی محصولات، میزان تولیدات این مجموعه به ۸۶ هزار و ۶۱۸ دستگاه رسیده این در حالی است كه سال گذشته در مدت مشابه ۴۷ هزار و ۴۵۵ دستگاه خودرو تولید شده بود. بر این اساس در این حوزه رشد ۸۲.۵ درصدی كسب شده است.

او با بیان اینكه تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا به جهت تامین ارز و قطعه رو به افزایش است و در ماه های آتی ركوردهای مناسبی ثبت خواهد شد، افزود: بر اساس مذاكراتی كه میان وزارت صمت و بانك مركزی برای تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته است، برنامه تولید ۱۴۰۲ بدون مشكل محقق خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاكید بر اینكه با همکاری مؤثر و مناسب بانک مرکزی، تأمین ارز بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد، گفت: افزایش تولید كمی و كیفی خودرو در پاسخ به نیاز متقاضیان است، از همین رو فرایند بهینه سازی تولید و رفع نواقص احتمالی با جدیت دنبال می شود و در سال جاری با توجه به شعار مهار تورم و رشد تولید، گروه خودروسازی سایپا از تمام توان خود استفاده می كند تا ركوردهای جدیدی در تولید را ثبت كند.

او اذعان داشت: تولیدات گروه خودروسازی سایپا با هدف كمك به تنظیم بازار خودرو، كاهش فاصله قیمت كارخانه و بازار و عمل به تعهدات داده شده در سامانه یكپارچه عرضه خودرو افزایشی است. رشد تولیدی كه از ابتدای سال جاری محقق شده، نشان از آن است كه زنجیره تامین قطعه، فرآیند تامین ارز و خطوط تولید با شرایط مناسب در حال فعالیت است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاكید كرد: از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، ۳۸ هزار و ۷۰۴ دستگاه خودرو در خانواده كوییك تولید شده است. این عدد تا ۷ خردادماه سال ۱۴۰۱، حدود ۲۳ هزار و ۱۲۰ دستگاه بوده، بدین جهت در این بخش رشد ۶۷ درصدی حاصل شده است.همچنین در مدت عنوان شده، در تولید خانواده ساینا رشد ۱۲۷ درصدی ثبت شده است. سال گذشته و در زمان مشابه ۹ هزار و ۸۹ دستگاه خودرو از خانواده ساینا تولید شده بود و اكنون این عدد به ۲۰ هزار و ۶۳۰ دستگاه رسیده است.

او یادآورشد: از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه در تولید شاهین، گروه خودروسازی سایپا به ركورد جدیدی دست یافت به گونه ای كه ۹ هزار و ۲۳۳ دستگاه خودروی شاهین تولید شد و این در حالی است كه سال گذشته میزان تولید شاهین ۴هزار و ۲۴ دستگاه بود. بر این اساس در تولید خودرو شاهین رشد ۱۲۸ درصدی محقق شده است. از سویی از ابتدای سال گذشته تا ۷ خردادماه، ۶ هزار و ۱۱۷ دستگاه سایپا ۱۵۱ تولید شد و اكنون این عدد به ۸هزار و ۹۶۱ دستگاه رسیده، لذا در همسنجی با سال گذشته رشد ۴۶ درصدی به دست آمده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: رشد ۲۸ درصدی محصولات زامیاد از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه دستاورد دیگر گروه خودروسازی سایپا است. سال گذشته شركت زامیاد ۶ هزار و ۸۳۷ دستگاه خودرو تولید كرد و اكنون این عدد به ۸هزار و ۷۲۶ دستگاه رسیده است. همچنین در مدت مورد اشاره، شركت سایپا دیزل رشد ۵۶ درصدی را در تولید محصولات خود ثبت كرده است. از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، سایپا دیزل ۴۱۷ دستگاه خودرو تجاری سنگین تولید كرد؛ سال گذشته میزان تولید این مجموعه صنعتی ۲۶۸ دستگاه بوده است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین