دوشنبه 14 اسفند 1402-5:15 شمسی /3/4/2024 5:15:49 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:46221
  • زمان انتشار:پنجشنبه 10 آذر 1401-9:1

مدیر گروه توسعه فناوری‌های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌ونقل گفت: به تازگی کمیته فنی تاکسی‌های برقی که متشکل از نمایندگانی از وزارت کشور، اتحادیه تاکسیرانی، معاونت علمی و برخی دانشگاه‌ها، متخصصان و خبرگان حوزه خودروهای برقی است، تشکیل شد.
تاکسی‌های برقی داخلی در راهند

به گزارش خودرونامه به نقل از مهر، شهریاری زینی با بیان اینکه در این کمیته، مشخصات فنی تاکسی‌های برقی مناسب کلان‌شهرها با اولویت شهر تهران استخراج خواهد شد تا بر اساس آن، قراردادهای خرید منعقد شود، گفت: در این کمیته علاوه بر تصمیمات در خصوص مشخصات فنی تاکسی‌های برقی موردنیاز، در خصوص استفاده از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی که موفق به طراحی و ساخت خودروهای برقی داخلی شده‌اند نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

زینی گفت: در‌حال‌حاضر عمده گلوگاه‌های فناوری طراحی و تولید این نوع خودروها در کشور رفع و تمرکز اصلی معاونت علمی نیز حمایت از تجاری‌سازی و اخذ تاییدیه نوع و پلاک برای خودروهای موردنظر است.

وی تاکید کرد: ‌درصدد هستیم با این اقدامات گامی موثر در راستای استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برداریم و ضمن کمک به اشتغال‌زایی برای نخبگان علمی و صنعتی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت خودرو، اقدام عملی در کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها داشته باشیم. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات اخیر کمیته فنی تاکسی‌های برقی وزارت کشور در راستای انعقاد قرارداد با شرکت‌های خودروسازی گفت: پیش‌بینی می‌شود قراردادی در راستای تولید خودروهای برقی زیر نظر این کمیته با حمایت وزارت کشور منعقد کنیم.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین