يکشنبه 4 اسفند 1398-19:26 شمسی /2/23/2020 7:26:33 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:4115
  • زمان انتشار:شنبه 7 دی 1398-21:53
مقيمي خبر داد:

مديرعامل ايران‌خودرو در نشست با اعضاي انجمن قطعه‌سازي با بيان اين كه براي رفع مشكلات و موانع نيازمند همكاري با تشكل‌هاي قطعه‌سازان هستيم گفت: برخي مشكلات ريشه‌اي را بايد با همكاري با هم رفع كنيم.
بسته تشويقي براي نهضت داخلي سازي قطعات روي ميز ايران خودرو

به گزارش خودرونامه، فرشاد مقيمي افزود:‌ توقف هر دستگاه خودرو براي حتي يك روز سبب پرداخت جريمه ديركرد تحويل خودرو مي‌شود كه در كنار نارضايتي مشتريان، زيان قابل توجهي را به دليل پرداخت مبالغ جريمه به ايران خودرو وارد مي كند.
وي تصريح كرد:‌ همكاري مستمر در مسير رفع مشكلات مي‌تواند مانع از شكل‌گيري زيان‌هاي اين چنيني شود.
مقيمي بر عرضه قطعه باكيفيت به خطوط توليد ايران خودرو تاكيد كرد و گفت: بخشي از هزينه‌ها نيز مي‌تواند از طريق كاهش ميزان بازگشت قطعات به شبكه خدمات پس از فروش مديريت شود. به هيچ عنوان اجازه ورود قطعه بي‌كيفيت به خط توليد را نخواهيم داد تا تصوير ذهني مشتريان نسبت به ايران خودرو مخدوش نشود.
وي در ادامه با بيان اين كه تامين و تزريق نقدينگي و اختصاص تسهيلات مصوب به زنجيره تامين خودروسازان، شرايط را به سمت مطلوب‌تري هدايت خواهد كرد،‌ گفت: اراده و توان سازندگاني كه در شرايط بحران، همراه ايران خودرو بوده‌اند را فراموش نخواهيم كرد.
مديرعامل ايران خودرو افزود: براي قطعاتي كه ظرفيت‌هاي لازم در ميان قطعه‌سازان وجود ندارد از توانمندي  ساير بخش ها مانند صنايع دفاع استفاده خواهيم كرد. در صورتي كه سرمايه‌گذاري‌هاي مورد نياز توسط قطعه‌ساز انجام شده و ظرفيت‌هاي لازم وجود داشته باشد قطعا از توانمندي‌هاي اين بخش استفاده خواهيم كرد. همكاري با صنايع دفاع را مي‌توان به فرصتي تبديل كرد تا در مسير ارتقاي وضعيت خودروسازي گام برداريم.
وي ايجاد عدالت در پرداخت مطالبات را سبب رضايت قطعه‌سازان دانست و گفت: بسته مشوقي را به زودي اعلام خواهيم كرد تا نهضت ساخت داخل را به صورت واقعي و به دور از شعار اجرايي كنيم.
مقيمي درعين حال گفت: به دنبال اين هستيم كه از ظرفيت قطعه سازان همكار نهايت استفاده را ببريم و تمايل زيادي به افزايش منابع تامين نداريم. سازندگان بايد قطعات مورد نياز را در كم‌ترين زمان، بالاترين كيفيت و قيمت رقابتي عرضه كنند.
وي در پايان بر هم‌سويي قطعه‌سازان با ايران‌خودرو در زمينه اهداف و استراتژي هاي صنعت خودرو كشور تاكيد كرد.

<div >

گفتني است در اين ديدار اعضاي صنايع انجمن صنايع همگن قطعه سازي نيز ديدگاه ها و نظرات خود را درباره وضعيت فعلي همكاري با ايران خودرو كه حاكي از رضايت از بهبودهاي ايجاد شده بود بيان كردند.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین