پنجشنبه 9 تير 1401-0:7 شمسی /6/30/2022 12:07:08 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:35487
  • زمان انتشار:دوشنبه 26 ارديبهشت 1401-15:31
با فروش سهام به یک شرکت روسی

شرکت رنوی فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که اکثر سهام خود را در شرکت خودروسازی آوتوواز روسیه به یک موسسه علمی در این کشور می فروشد. 
رنو از روسیه رفت

به گزارش خودرونامه به نقل از رویترز، این خودروساز فرانسوی همچنین تأکید کرد که این قرارداد شامل یک گزینه شش ساله برای خرید مجدد این سهام است.

رنو که بیش از همه شرکت‌ها در بازار روسیه فعالیت داشته است، تاکید کرده حدود 67.69 درصد سهام این شرکت در آوتوواز به موسسه تحقیقات و توسعه مرکزی خودرو و موتور روسیه موسوم به نامیNami  فروخته خواهد شد.

این شرکت فرانسوی گفت: بسته شدن این قرارداد مشروط به هیچ شرطی نبوده و کلیه تاییدیه های مورد نیاز اخذ شده است. بر اساس این گزارش، 100 درصد سهام رنو در شرکت تابعه آن یعنی رنو روسیه به شهرداری مسکو تعلق خواهد گرفت. لوکا دی میو، مدیر عامل این شرکت، نیز گفت: امروز یک تصمیم دشوار اما ضروری گرفته‌ایم و در قبال 45000 کارمند خود در روسیه انتخاب مسئولانه‌ای انجام خواهیم داد.

وی در ادامه افزود که این اقدام عملکرد گروه و توانایی آن را برای بازگشت به روسیه در آینده و در شرایطی متفاوت حفظ می کند. در ماه مارس، رنو اعلام کرد که فعالیت در این کارخانه را به دلیل فشارهای فزاینده ناشی از ادامه حضورش در آنجا از زمان شروع درگیری در اوکراین، متوقف خواهد کرد. این شرکت که 15 درصد آن متعلق به دولت فرانسه است، هزینه غیرنقدی نزدیک به 2.2 میلیارد یورو (2.29 میلیارد دلار) برای توقف فعالیت در روسیه را تأیید کرد. از زمان حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه، بیش از 400 شرکت از روسیه خارج و دارایی هایی به ارزش میلیاردها دلار را رها کرده‌اند.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین