سه شنبه 27 ارديبهشت 1401-8:59 شمسی /5/17/2022 8:59:33 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:26817
  • زمان انتشار:چهارشنبه 6 بهمن 1400-6:38

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) وعده داد که با ساماندهی آگهی‌‌‌های الکترونیکی خودرو، ثبت آگهی صوری تا حد زیادی کاهش یابد. 
وعده کاهش آگهی‌های صوری خودرو
به گزارش خودرونامه به نقل از ایسنا، از سال ۱۳۹۸ چند بار درج قیمت خودرو در پلت‌فرم‌‌‌های انتشار آگهی اینترنتی ممنوع شد و در نهایت آبان ماه امسال قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی طی نامه‌‌‌ای خطاب به روسای مرکز امور اصناف و بازرگانان و اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکارهای مجازی، دستورالعمل ساماندهی آگهی‌‌‌های الکترونیکی خودرو را ابلاغ کرد. بر اساس این دستورالعمل، سکوهای درج آگهی خودرو موظف شدند روی تمامی بسترهای الکترونیکی خود اعم از وب‌سایت و نرم‌افزار موبایل، ۶ قابلیت مهم شامل احراز هویت آگهی‌‌‌دهندگان، امکان احراز صلاحیت کسب‌وکاری آگهی‌‌‌دهندگان، امکان احراز وجود خودروی آگهی شده، اختصاص نشان مجزا BADGE، اطلاع‌رسانی به کاربران و ایجاد امکان مرتب‌سازی و فیلتر کردن، نمایش مجموع تعداد آگهی‌های منتشر شده توسط یک آگهی‌دهنده و اعلام روش نظارت و قیمت آگهی‌‌‌های خودرو را ایجاد کنند.

در همین راستا، علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک، اظهار کرد: در گذشته یک نفر بدون احراز هویت ۱۰۰ آگهی برای یک خودرو منتشر و در آن قیمت‌ها را بالا می‌‌‌برد. این شرایط باعث افزایش قیمت حداقل ۴‌درصدی در یک هفته می‌‌‌شد. این در حالی است که به گفته وی همه آگهی‌‌‌ها مربوط به یک نفر بوده و اصلا خودرویی که در بیشتر آنها آگهی شده بود، در واقعیت وجود نداشته است. این مقام مسوول وعده داد که با ساماندهی آگهی‌‌‌های الکترونیکی خودرو، ثبت آگهی صوری تا حد زیادی کاهش یابد. وی گفت: البته نمی‌توان گفت این آگهی‌‌‌ها به صفر می‌‌‌رسد، اما باید با روش‌های خیلی سخت‌‌‌تر و پرهزینه‌‌‌تری درج شوند که امکان بررسی و پیگیری آنها نیز وجود دارد. وی با بیان اینکه با تدابیر اتخاذ شده و روش‌های نظارت بر قیمت که به اطلاع سازمان حمایت نیز خواهد رسید، کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از درج قیمت‌های غیرواقعی خودروها در دستور کار قرار گرفته، اظهار کرد: استعلام خسارت وارده به خودروها که سابقه پرداخت بیمه داشته باشند نیز در دسترس خواهد بود که احتمالا برای خریداران جذاب است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین