سه شنبه 27 ارديبهشت 1401-7:56 شمسی /5/17/2022 7:56:51 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:26805
  • زمان انتشار:سه شنبه 5 بهمن 1400-7:4

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تدوین برنامه‌‌‌ای به دنبال ایجاد تحولی اساسی در خودروسازی است. 
ارائه برنامه خودرویی صمت به مجلس
پروژه اصلاح ساختار بازارهای زنجیره تامین خودرو، ارتقای خدمات پس از فروش و حمایت از مصرف‌کنندگان نمونه‌‌‌هایی از پروژه‌های تحولی صنعت خودرو است.

روح‌الله عباس‌پور درباره برنامه ارائه شده از سوی وزارت صمت به مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر همه از عملکرد صنعت خودرو ناراضی هستند، به‌گونه‌‌‌ای که دو شرکت خودروساز بزرگ کشور حدود ۱۰۰‌هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارند، از سوی دیگر مصرف‌کنندگان خودرو نیز از تولیدات داخلی رضایت ندارند. این نارضایتی‌‌‌ها موجب شد که کمیسیون صنایع و معادن برای تحقق مطالبات مردم خواستار اقدام جدی وزارت صمت در این حوزه شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست عصر یکشنبه این کمیسیون با وزیر صمت، نمایندگان نظرات خود را درباره صنعت خودرو بیان کردند، تصریح کرد: به زعم نمایندگان، دولت باید سیاستگذار صنعت خودرو باشد و در حوزه اجرایی ورود نکند و هیات‌مدیره و مدیرعامل طبق قانون تجارت توسط صاحبان سرمایه و ذی‌نفعان انتخاب شوند.  اظهارات سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت برنامه خودرویی این وزارتخانه را به این کمیسیون ارائه کرد.  رضا فاطمی‌امین در این مورد گفت: پیش‌نویس برنامه وزارت صمت برای صنعت خودرو که طی ماه گذشته با مشارکت کارشناسان تدوین شده است، به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه شد. سیدرضا فاطمی‌امین عصر یکشنبه در حاشیه نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد در این جلسه برنامه خودروسازی در سال‌های آینده و چالش‌های این صنعت که همه با آن درگیرند، مورد بررسی قرار گرفته است. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مصرف‌کنندگان، خودروسازان، دولت و قطعه‌سازان همه به نوعی با این صنعت درگیرند و هر کدام هم گلایه یا استدلال خود را دارند. اعضای کمیسیون صنایع مجلس هم نسبت به کیفیت، تولید، قیمت و مدیریت شرکت‌های خودروساز ایراداتی داشتند که به حق است و باید به دنبال پاسخ و راه‌‌‌حل برای آن بود. وی اضافه کرد: در این جلسه پیش‌نویس برنامه‌‌‌ای که در یک ماه گذشته طی مشورت با کارشناسان تدوین و آماده شده بود، به کمیسیون صنایع ارائه و قرار شد نمایندگان آن را در فرصتی مناسب مطالعه کرده و مورد بررسی قرار دهند. فاطمی‌امین خاطرنشان کرد: مترصد این هستیم که در حوزه صنعت خودرو بین دولت و مجلس همکاری مشترک شکل بگیرد.

منبع: ایرنا


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین