شنبه 6 آذر 1400-9:50 شمسی /11/27/2021 9:50:31 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:25945
  • زمان انتشار:دوشنبه 3 آبان 1400-6:37

ارزیابی کیفی وانت‌های تولیدی در شهریور نشان می‌دهد وانت نیوپیکاپ فوتون دیزلی موفق به کسب چهار ستاره از پنج ستاره کیفی شده و این در حالی است که از اردیبهشت امسال به بعد هیچ وانتی موفق به کسب چهار ستاره نشده بود.
آخرین وضع کیفی وانت‌ها

در آخرین ارزیابی صورت گرفته از وضع کیفی گروه وانت‌های تولیدی داخل در ششمین ماه امسال، در سطح قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی (ایران‌خودرو دیزل) تنها وانت با درجه کیفی چهار ستاره است. پس از آن در همین سطح قیمتی وانت پیکاپ UAZ (سروش دیزل مبنا) سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.

در گروه قیمتی دو نیز وانت سایپا ۱۵۱ (سایپا بن‌رو)، وانت کارا ۲۰۰۰ تک‌کابین تیپ ۳ و وانت کارا ۲۰۰۰ دوکابین تیپ ۳ (بهمن‌موتور) توانسته‌اند سه ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند. طبق روال سال‌های اخیر، پایین‌ترین سطح کیفی در تولید وانت‌ها متعلق به وانت نیسان تک‌سوز آپشنال و وانت نیسان دوگانه‌سوز آپشنال (تولید گروه خودروسازی زامیاد) است که یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. البته تولید وانت زامیادهای تک‌ستاره که تولید نخستین نسخه آن در ایران به حداقل ۴۵ سال قبل باز می‌گردد، به شمارش معکوس افتاده و این خودروها تا پایان سال از خط تولید خارج و با محصولات جدید جایگزین خواهند شد. گزارش کیفی خودروهای داخلی شامل همه محصولات، هر ماه توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام می‌شود و طی آن، خودروها از نظر سطح کیفیت بررسی و ستاره‌بندی می‌شوند. هرچه تعداد ستاره‌ها بیشتر باشد، نشان از کیفیت بالاتر خودروها دارد و کسب ستاره‌های کمتر نیز از سطح کیفی پایین حکایت می‌کند.

منبع: ایسنا


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین