شنبه 3 اسفند 1398-15:3 شمسی /2/22/2020 3:03:31 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1909
  • زمان انتشار:دوشنبه 13 خرداد 1398-23:31
معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه خودرو با حضور معاون امور صنایع

آیین معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.
تاکید بر اجرای برنامه 10 گانه ساماندهی صنعت خودرو

به گزارش خودرونامه، فرشاد مقیمی در مراسم معارفه سیدرضا مفیدی ضمن تقدیر از تلاش های امیرحسین قناتی در زمان تصدی مسؤولیت مدیرکلی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه اظهارامیدواری کرد فصل جدیدی در صنعت خودرو آغاز و شاهد بهبود وضعیت این صنعت استراتژیک در کشور باشیم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت استفاده حداکثری از توان تولید داخلی کشور و افزایش توان رقابت پذیری و بهره وری را از مهمترین سیاست های این صنعت عنوان‌کرد و گفت: در حال حاضر صنـعت خـودرو در اقتصـاد کشـور پس از صنـایع نفـت و گاز، پتـروشیمـی و بانـکداری جـایگاه سـوم را داشته و 9/2 درصـد از تولیـد ناخالـص ملـی و حدود 23 درصـد از ارزش افـزوده کل صنـعت کشـور را تشکیل می دهد.

به گفته مقیمی بیش از 1400 شرکت قطعه ساز و بیش از 15000 کارگاه و کارخانه تولید قطعات ومجموعه ها در زنجیره این صنعت مشغول بکار هستند.

وی با بیان این توضیحات، ضرورت توجه به این صنعت را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: هماهنگی با خودروسازان در زمینه بازنگری سیاست ها و برنامه ریزی تولید و پیگیری های لازم از بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز این صنعت از جمله موضوعات کلیدی است که باید از سوی این دفتر تخصصی با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت با تاکید بر اجرای برنامه 10 گانه ساماندهی صنعت خودرو ، رفع تعهدات معوق خودروسازها، تسریع در تکمیل خودروهای ناقص و تعمیق بخشی عمق ساخت داخل را از اولویت های مهم این دفتر تخصصی عنوان کرد و افزود: توجه به صنعت قطعه سازی وکمک به ساماندهی این صنعت در جهت توسعه صادرات نیز از دیگر موضوعات مهم این صنعت به شمار می رود.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور حکمی سیدرضا مفیدی را به پیشنهاد معاون امور صنایع خود به عنوان مدیر‌کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه این وزارتخانه منصوب کرد.

رضا رحمانی همچنین از زحمات امیرحسین قناتی در زمان تصدی مسؤولیت مدیرکلی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارتخانه تشکر و قدردانی کرد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

آخرین عناوین